Головна » Статті » Новини » Обслуговуючі види праці

У категорії матеріалів: 16
Показано матеріалів: 11-16
Сторінки: « 1 2

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

 Вже ні для кого не є новиною необхідність широкого застосування  електронних засобів навчання у під час вивчення будь-якого  предмету.

Це – навіть не твердження, а практично догма, якої вимагає час, адже вчителю у його прагненні популяризувати, мотивувати увагу учнів до вивчення свого предмету доводиться конкурувати з чудово організованим світом мас-медіа, який яскраво, талановито і нав’язливо спонукає дитину до безкінечного перегляду телепрограм, мандрів "бродилками" та "стрілялками", фанатського руху – список принад залежить від віку дитини та можливостей батьківського гаманця.

Крім того, витрачаючи великі кошти на придбання комп’ютера для дитини з метою насамперед забезпечити нащадка гарним засобом навчання, багато хто з батьків не розуміє, що сам по собі комп’ютер – це своєрідна tabula rasa, яка буде виконувати лише ті функції, які у неї закладуть, тому дуже часто комп’ютер стає не помічником у навчанні, а потужною, часом – непереборною перепоною останньому, коли у дитини виникає ігрова або Інтернет залежність.

Технічні види праці | Просмотров: 1643 | Добавил: wowanchuk | Дата: 2011/Чер/07 | Комментарии (0)

Галичина, тобто Галицька земля, нагадує своєю назвою про колишню князівську столицю Галич. Передкарпаття, населене за літописними та археологічними даними білими хорватами, увійшло до складу Київської держави наприкінці X ст. Міста Перемишль, Теребовль, Звенигород і Галич згодом стали центрами дрібних князівств, які у 1140-ві рр. об'єдналися в єдину землю-князівство. Галицькі володарі стали одними з наймогутніших серед руських князів, особливо після того, як в руках Романа Мстиславича та його нащадків опинилися Галичина і сусідня Волинь. Місто Галич занепадає після монгольскої навали, його роль переходить до заснованого Данилом Романовичем Львова. V XIV ст. князівство втрачає незалежність і стає володінням польського короля. Утворення у 1430 р. Руського воєводства з центром у Львові означало остаточну інкорпорацію Галицької землі Польським королівством. Польське панування тривало до 1772 р., коли змінилося австрійським. У складі імперії Габсбургів було утворено край Королівство Галиції і Лодомерії. Приєднання до провінції масиву етнічних польських земель (т.зв. Західної Галиції) підсилило старий українсько-польський конфлікт, який набув нових рис у середині XIX ст.: в умовах ліберального у порівнянні з Російською імперією режиму і громадсько - політичні і культурні діячі обох бездержавних народів розглядали Галичину як свій "П'ємонт", тобто базу для майбутнього національного відродження. Коли Австро-Угорщина розвалилася, Східна Галичина стала ареною українсько - польської війни, внаслідок якої проголошена 1 листопада 1918 р.

Обслуговуючі види праці | Просмотров: 4413 | Добавил: wowanchuk | Дата: 2011/Чер/07 | Комментарии (0)

Історія вишивки сягає своїм корінням глибини століть й безпосередньо пов’язана з появою шитва. З давніх-давен люди оформляли ручною вишивкою різні предмети побуту. Високого художнього рівня вишивка досягла ще в І тис. до н.е. у народів Індії, Китаю, Сирії, Вавилону, Греції, Риму, а відтак, у епоху Відродження, й у народів Інших країн Європи та Азії.


Вишиванням споконвіку займалися, як правило, жінки, які з покоління в покоління передавали не тільки техніку вишивки, але й найтиповіші зразки орнаментів у характерній палітрі кольорів. Протягом багатьох віків безпосередній зміст символів вишиванок втрачався, орнаменти дійшли до нас у дещо трансформованому вигляді, але традиції їх використання не зникли.

Вишивка Закарпаття, де, крім корінного населення, проживають угорці, словаки, румуни, німці та представники інших національностей, відображає взаємовпливи їхніх культур.

Разом з тим, окрім деяких спільних рис, вишивка в різних куточках краю є напрочуд диференційною.

Кожен регіон, а іноді й район, має своє оригінальне, характерне тільки для нього, мистецтво вишивання, свою «родзинку»; кожна національність вплітає у народну вишивку свою «стрічку». Разом вони тісно переплітаються, взаємозбагачуючи одне одного. Єдине простежується те, що дедалі більше вишивальниць надає перевагу сучасним мотивам, запозиченим із закордонних видань.
Обслуговуючі види праці | Просмотров: 3714 | Добавил: wowanchuk | Дата: 2011/Чер/01 | Комментарии (0)

Українське народне і професійне декоративно-прикладне мистецтво набуло широкого визнання у нашій країні та за кордоном. У його предковічних образах, зручних утилітарних формах і динамічних образах орнаменту містяться символи втаємниченої, чарівної природи, складні перипетії нашої історії, особливості побуту, доброта і щедрість душі українського народу.


Сьогодні декоративно-прикладне мистецтво є важливішою складовою частиною системи художньої освіти. Постійно зростає всезагальний інтерес до нього. Відкриваються нові факультети і відділення у вищих і середніх педагогічних та художніх закладах, організовуються курси підвищення кваліфікації з питань народного мистецтва і народознавства.
Обслуговуючі види праці | Просмотров: 2436 | Добавил: wowanchuk | Дата: 2011/Тра/29 | Комментарии (0)

Ви знаєте, що виготовлення будь-якого технічного чи технологічного об’єкта починають зі творчого задуму. Розмірковуючи над проблемою, людина намагається віднайти найбільш удалий задум чи ідею, що допоможе розв’язати технічне протиріччя. Тут відразу варто зважити на дві обставини. По-перше, ідеї не з’являються самі по собі, навіть у випадку так званого «інсайту» або «осяяння», коли розв’язок приходить ніби сам по собі. По-друге, учені завжди доводили, що цей процес спонтанного відкриття не є чимось випадковим, а має свої приховані закономірності.
Обслуговуючі види праці | Просмотров: 6278 | Добавил: wowanchuk | Дата: 2011/Кві/20 | Комментарии (0)

Листом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту віт 17.02.2011 №1/9 -109 надано методичні рекомендації до проведення держаної підсумкової атестації у 2010\2011 навчальному році.
Рекомендаціями передбачено, що
Обслуговуючі види праці | Просмотров: 1882 | Добавил: wowanchuk | Дата: 2011/Кві/09 | Комментарии (0)

1-10 11-16